KİREMİT TUĞLATUĞLANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Üretim ve kullanım kolaylığı
    Üretim kolaylığı, değişik ihtiyaçlarınıza göre geniş bir ürün yelpazesine imkan sağladığı için her an her ihtiyaca karşılık verebilmektedir. Büyük bir ustalık, pahalı ve karmaşık araçlar gerektirmediği için yapım çalışmalarınız en kolaya en ucuz şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Yağışlı havalarda hiç bir zaman tam ıslanmayan ve bünyesindeki rutubeti 24 saatte dışarı atabilen, çabuk kuruyan TUĞLA değişik hava şartlarında üretimi aksatmadığı için zaman konusunda da size fazladan fayda sağlar.

 • Çok yönlü kullanım
    Çok az sayıda yapı malzemesi TUĞLA'nın aksine bir çok kullanım imkanı sağlar. Diğer yapı malzemeleri özellikle bir özelliği ile size hizmet sunar, örneğin kimisi hızlı inşa etmeyi taahhüt eder, diğeri ısı yalıtım özelliği ile karşımıza çıkar, diğer birisi ses yalıtımı ile ön plana çıkar. Fakat TUĞLA bütün bu özellikleri bir arada bulundurur. Ve bünyesinde rutubeti barındırmadığından özgül ağırlığı bazı malzemeler gibi hiçbir zaman artma göstermez. Artma gösteren malzemenin gözenekleri su buharcıkları tarafından dolduğu zaman sahip olduğu ses ve ısı izolasyon özelliği ortadan kalkar.

 • Gerçek bir ev
    Gerçek bir ev dayanıklı dış etkilere karşı koruyan, güvenli ve aynı zamanda kaliteli bir yapıdır. Gerçek TUĞLA'nın yüzyıllardır kullanımı, TUĞLA'nın bu konuda kendisini ispatlamasının en iyi örneğidir. TUĞLA kullanımı ayrıca bize ait bir TÜRK geleneği olup bir şekilde bu geleneğin evlere aktarılmasını sağlar.

 • Kalıcılık
    Gerçek TUĞLA yalızca yapı malzemesi değil aynı zamanda dekoratif bir malzemedir. TUĞLA dışında diğer yapı malzemeleri içinde bulunulan çağa göre popülerleşmiş ama tekrardan bu özelliklerini yitirmişlerdir. TUĞLA ise her zaman dekoratif ve yapısal olarak tekrardan hak ettiği yeri almıştır. Teknoloji çağında bulunduğumuz şu günlerde, modern evlerin, iş yerlerin ve yazlık evlerin yapımında eski TUĞLA görüntüsü artık bir moda halini almıştır. Dış yüzeyleri dekoratif TUĞLA'larla örülen evler estetik, güvenlik ve bakım masraflarından dolayı diğerlerinden ayrılır.

 • İzolasyon
    TUĞLA ISI KUMBARASIDIR… Tuğlanın en önemli ve vazgeçilmez özelliklerinden olan yüksek ısı depolama özelliği ile bina içi ısı depolama özelliği ile bina içi ısı regülasyonunu sağlamasıdır. Özellikle dıştan mantolama yönteminin uygulandığı binalarda duvarlarda tuğla kullanımı ısı kaynağı açıldıktan sonra ani sıcaklık artışına engel olmakta ve aşırı ısıyı bünyesine alıp daha sonra geri vererek bina içi konforun insan sağlığına uygun olmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca kaynağın kapatılmasından sonra ani soğumaya da engel olarak bünyesine depoladığı ısıyı 8 saat süreyle geri verir. Bu da yine binada ani soğumaya engel olarak sağlığa uygun geçişi sağlar. Sıcaklık ortamlarını oluşturmak ancak TUĞLA ile mümkündür.

 • Ucuzluk
    Bütün bu özellikler ile fiyatı karşılaştırdığımızda ortaya çıkan tablo, bu işin içerisinde olmayan son kullanıcıya bile, ortadadır. Fiyatta ucuz ve kalitede yüksek TUĞLA her zaman yapı malzemeleri arasındaki liderliğini korumaktadır ve korumaya devamda etmektedir.

 • Sağlık
    TUĞLA doğal kilden üretilmektedir. İnsan sağlığına hiçbir negatif etkisi yoktur. Doğallığının ön plana çıktığı günümüzde vazgeçilmez bir yapı malzemesi olmayı sürdürmektedir. İnsan bünyesine en uygun yapı malzemesidir. Çünkü KİLDE bulunan elementlerin hepsi TUĞLA da mevcuttur.

 


   

MARSİLYA TİPİ KİREMİT

Ağırlık                     :  2850 gr.

Genel Yüzey            :  24 x 42 cm

1m2 örtme yüzeyi   :  16 adet

   


MAHYA  KİREMİT

Ağırlık                   :  3600 gr.

Örtme Yüzeyİ      : 25 x 40 cm

1m tül örtme yüzeyi: 3  adet